| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Brand Name : ZXTLCD
Model Number : ZXTLCD-OLED030D004
Certification : CE/Rohs/FCC
Place of Origin : Guangdong, China
MOQ : 1
Price : negotiable
Payment Terms : L/C,T/T,MoneyGram,Western Union
Supply Ability : 2000 pcs per month
Delivery Time : 3-5 working days
Packaging Details : wooden case, carton, flight cases are optional
Screen Size : 30 inch
Type of backlight : OLED self-luminous
Resolution : 1366×768
refresh rate : 120Hz
Panel transparency : 43%
Standard colours : 1.07B(10bit)
Appearance Color : White/Black/Customization
Brightness : 200-600 (nits)
Contrast ratio : 150000:1
Viewing Angle : 178 °, 178 °
Audio system : Built-in 10 W X 2 Speakers
Built-in wifi : 150Mbps 802.11n wifi integate
OS : Android or Windows optional
Touchscreen type : Projected Capacitive Touch screen
Touch points : 10 points
CPU : 14th Gen Intel I9-14900KF Proceesor
RAM : 16GB
SSD : 512GB
Discrete Graphics card : 12GB GIGABYTE 4070
Input Voltage : AC 100~240V, 50hz-60hz
Onboard interface : 1 X RJ45, 2 X HDMI, 4 X USB2.0
Protype : Desktop / Floor standing / Interactive(Optional)
See the Future, at a Glance
Self-emissive OLED Technology – Pixel-level independent control for stunning color and depth, blending virtual and reality
43% High Transmittance – The screen becomes nearly invisible, making content float in the real world
150,000:1 Ultra-high Contrast Ratio + 120% Wide Color Gamut – Deep blacks, vivid colors, and every detail revealed
178° Wide Viewing Angle – Consistent brightness and color from any angle
97% Extreme Screen-to-Body Ratio + Ultra-slim Integrated Body – A perfect fusion of technology and industrial design
10-point Capacitive Touch (optional) – Smooth human‑machine interaction for dynamic presentations
LGD‑certified OLED panel
Six‑layer burn‑in protection + automatic pixel refresh (OFF‑RS)
30,000 hours service life (dynamic content playback)
1‑year warranty with professional after‑sales support
| 30 Inch Transparent OLED Desktop Display | |
| LCD Panel Parameters | |
| Screen Size | 30 inch |
| Panel type | OLED |
| transmittance | 43%(Typ.) |
| Max Resolution | 1366×768 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness | 600/150 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 150000:1 |
| Viewing angle(up/down/left/right) | R/L 120(min) U/D 120(min) |
| Response Time | 0.1ms(Gray To Gray) |
| Display color | 1.07B(10bit) |
| Onboard interface | |
| port | HDMI IN*1, DP IN*1, RJ45(RS232) IN*1, RJ45(RS232) OUT*1,USB*1 |
| Touch Method | |
| Capacitive Touch screen(Optional) | Default 10 points Capacitive Touch |
| Power Specifications | |
| Power supply | 100-240V~, 50/60Hz |
| Total System Power Consumption | ≈85W System Not Included |
| Machine Operating Parameters | |
| running time | 7*12h |
| Screen life | 30000h |
| Operating temperature | 0℃~40℃ |
| working humidity | 20%~80% |
| structure | |
| Material | Aluminum+Tempered Glass+Metal |
| external dimensions | 689mm×443.5mm×230mm Refer to the structural dimension drawings. |
| Package size | 750mm×550mm×270mm |
| Installation Method | Base Installation |
| Net weight | 15KG |
| Accessories | |
| Power Cord,Remote Control | |
| other | |
| After-Sales Service | 1-Year Warranty |





If you would like to get the specification about above product, or you hope to discuss your requirements or need any additional information on our this product , then please do not hesitate to send us a inquiry and contact our sales team now.
|
|
30 Inches Frameless Touch Version 7x24 Hours Work Ig transparent oled displays Images |