| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Brand Name : ZXTLCD
Model Number : ZXTLCD-OLED077F001
Certification : CE/Rohs/FCC
Place of Origin : Guangdong, China
MOQ : 1
Price : negotiable
Payment Terms : L/C,T/T,MoneyGram,Western Union
Supply Ability : 2000 pcs per month
Delivery Time : 3-5 working days
Packaging Details : wooden case, carton, flight cases are optional
Screen Size : 77 inch
Type of backlight : OLED self-luminous
Resolution : 3840 X 2160
refresh rate : 120Hz
Panel transparency : 40%(Typ.)
Standard colours : 1.07B(10bit)
Appearance Color : White/Black/Customization
Brightness : 200-600 (nits)
Contrast ratio : 150000:1
Viewing Angle : 178 °, 178 °
Audio system : Built-in 10 W X 2 Speakers
Built-in wifi : 150Mbps 802.11n wifi integate
OS : Android or Windows optional
Touchscreen type : Projected Capacitive Touch screen
Touch points : 10 points
CPU : 14th Gen Intel I9-14900KF Proceesor
RAM : 16GB
SSD : 512GB
Discrete Graphics card : 12GB GIGABYTE 4070
Input Voltage : AC 100~240V, 50hz-60hz
Onboard interface : 1 X RJ45, 2 X HDMI, 4 X USB2.0
Protype : Desktop / Floor standing / Interactive(Optional)
77-inch Transparent OLED Display – A Fusion of Reality and Virtual Reality, A Future Vision
Product Highlights
High Transmittance (40%), Maintains a clear background, allowing for a natural overlay of content onto reality, suitable for window displays, showcases, and other similar applications.
4K Ultra HD Image Quality (3840×2160),OLED self-emissive technology delivers vibrant colors (1.07B color) and a contrast ratio of up to 150,000:1, resulting in distinct image layers.
Lightning-Fast Response & Wide Viewing Angle
0.1ms gray-to-gray response time and a 178° ultra-wide viewing angle ensure clear and smooth viewing from any angle.
Capacitive Touch (Optional)
Supports 10-point touch for more intuitive human-computer interaction, enhancing the navigation and interactive experience.
Full-Function Interfaces
HDMI, DP, RS232, USB, and network interfaces, compatible with mainstream control systems for easy integration.
Stable and Durable
7×12 hours of continuous operation with a lifespan of 30,000 hours, meeting the demands of high-intensity commercial use.
| 77 Inch Transparent OLED Virtual Guide | |
| LCD Panel Parameters | |
| Screen Size | 77 inch |
| Panel type | OLED |
| transmittance | 40%(Typ.) |
| Max Resolution | 3840 X 2160 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness | 500 cd/㎡ |
| Contrast Ratio | 150000:1 |
| Viewing angle(up/down/left/right) | R/L 178°(Min.), U/D 178°(Min.) |
| Response Time | 0.1ms(Gray To Gray) |
| Display color | 1.07B(10bit) |
| Onboard interface | |
| port | HDMI IN*1, DP IN*1, RJ45(RS232) IN*1, RJ45(RS232) OUT*1,USB*1 |
| Touch Method | |
| Capacitive Touch screen(Optional) | Default 10 points Capacitive Touch |
| Power Specifications | |
| Power supply | 100-240V~, 50/60Hz |
| Total System Power Consumption | ≈85W System Not Included |
| Machine Operating Parameters | |
| running time | 7*12h |
| Screen life | 30000h |
| Operating temperature | 0℃~40℃ |
| working humidity | 20%~80% |
| structure | |
| Material | Aluminum+Tempered Glass+Metal |
| external dimensions | 1972.96 X 1151.64 X 93.8mm Refer to the structural dimension drawings. |
| Package size | 2088 X 1268 X 265mm |
| Installation Method | Floor-standing |
| Net weight | 62kg |
| Accessories | |
| Power Cord,Remote Control | |
| other | |
| After-Sales Service | 1-Year Warranty |

Applicable Scenarios
High-end Retail / Brand Flagship Stores
Serving as intelligent showcases, displaying product information and providing virtual shopping guides to attract customers.
Museums / Science and Technology Museums / Corporate Showrooms
Transparent display cases with dynamic explanations bring exhibits to life, enhancing the visitor experience.
Press Conferences / Business Events
Stage backdrops or product display screens, combining virtual and real elements to enhance visual impact.
Airports / Hotels / Office Buildings
Equally emphasizing information guidance and artistic display, enhancing the technological feel of the space and the brand image.

If you would like to get the specification about above product, or you hope to discuss your requirements or need any additional information on our this product , then please do not hesitate to send us a inquiry and contact our sales team now.
|
|
77 Inch OLED Transparent Display Unit Digital Signage High-Definition Touch Screen Indoor Advertising Display Player for Shopping Mall Images |