| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Brand Name : ZXTLCD
Model Number : ZXTLCD-OLED-T55-CPAA
Certification : CE/Rohs/FCC
Place of Origin : Guangdong, China
MOQ : 1
Price : negotiable
Payment Terms : L/C,T/T,MoneyGram,Western Union
Supply Ability : 2000 pcs per month
Delivery Time : 3-5 working days
Packaging Details : wooden case, carton, flight cases are optional
Screen Size : 55 inch
Type of backlight : Transparent OLED
Resolution : 1920*1080
refresh rate : 120Hz
Panel transparency : 43%(Typ.)
Standard colours : 10bit(R),1.07 billon colors
Appearance Color : White/Black/Customization
Brightness : 200-600cd/㎡ Automatic adjustment
Contrast ratio : 135000:1
Viewing Angle : 178 °, 178 °
Audio system : Built-in 10 W X 2 Speakers
Built-in wifi : 150Mbps 802.11n wifi integate
OS : Android or Windows optional
Touchscreen type : Projected Capacitive Touch screen
Touch points : 10 points
CPU : 14th Gen Intel I9-14900KF Proceesor
RAM : 16GB
SSD : 512GB
Discrete Graphics card : 12GB GIGABYTE 4070
Input Voltage : AC 100~240V, 50hz-60hz
Onboard interface : 1 X RJ45, 2 X HDMI, 4 X USB2.0
Protype : Desktop / Floor standing / Interactive(Optional)
No Backlight Required, Independent Self-Emitting
Transparent OLED screens break away from traditional display formats, achieving superior transparency and image quality. Unlike transparent LCDs, they require no backlight; the screen is self-emissive, boasting nearly 45% transparency and resulting in more delicate image quality.
| 55-inch real estate inquiry machine with transparent payment function(ZXTLCD-T55-CPAA) | |
| LCD Panel Parameters | |
| Screen Size | 55 inch |
| Panel type | Transparent OLED |
| Resolution | 1920*1080 |
| Brightness | 200-600cd/㎡ Automatic adjustment |
| Contrast Ratio | 135000:1 |
| Viewing angle(up/down/left/right) | 178°(H)/178°(V) |
| Response Time | 0.1ms(Gray To Gray) |
| Display color | 10bit(R),1.07 billon colors |
| Onboard interface | |
| Input Interface | RJ45*1,USB*2,AC*1 |
| Output interface | TBD |
| Touch Method | |
| Capacitive Touch screen | Default 10 points Capacitive Touch |
| Power Specifications | |
| Power supply | AC 100-240V |
| Total System Power Consumption | <100W |
| Machine Operating Parameters | |
| running time | 7*12h |
| Screen life | 30000h |
| Operating temperature | 0℃~40℃ |
| Operating Humidity | 20%~80% |
| structure | |
| Material | Aluminum+Tempered Glass+Metal |
| external dimensions | 1253*691.5*1625.5(mm) |
| Overall dimensions | 1400*800*1770mm |
| Installation Method | Base installation |
| Net weight / Gross weight | 82KG/106KG |
| Accessories | |
| Power cord, HDMI cable, remote control, certificate of conformity and warranty card | |
| other | |
| After-Sales Service | 1-Year Warranty |
Self-Emitting OLED for Deeper, More Vivid Image Quality
LCDs use a non-self-emissive method, achieving color through external light sources and multiple optical components. In contrast, OLEDs achieve independent light control for each pixel, eliminating the need for a backlight and preventing light leakage. This results in purer, deeper, and more delicate image quality.


Highly Integrated
The transparent OLED touchscreen all-in-one machine highly integrates multiple functions, including display, touch, and control, making it extremely convenient to use and significantly improving work efficiency.

High Durability
The OLED transparent tilting all-in-one machine features a special design to prevent damage during daily use and supports continuous use for extended periods, demonstrating exceptional durability.


Simple to operate
The OLED transparent tilting touch screen all-in-one machine features a simple and easy-to-use interface, allowing users to get started easily. It also supports multiple touch gestures, making it more convenient and practical.

If you would like to get the specification about above product, or you hope to discuss your requirements or need any additional information on our this product , then please do not hesitate to send us a inquiry and contact our sales team now.
|
|
55 Inch 2K Resolution Ultra-Clear Transparent OLED Screen for Stunning Digital Real Estate Inquiry Kiosk Images |