| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Brand Name : ZXTLCD
Model Number : ZXTLCD-OLED-T30-CP6B
Certification : CE/Rohs/FCC
Place of Origin : Guangdong, China
MOQ : 1
Price : negotiable
Payment Terms : L/C,T/T,MoneyGram,Western Union
Supply Ability : 2000 pcs per month
Delivery Time : 3-5 working days
Packaging Details : wooden case, carton, flight cases are optional
Screen Size : 30 inch
Type of backlight : OLED
Resolution : 1366*768
refresh rate : 120Hz
Panel transparency : 43%(Typ.)
Standard colours : 10bit(R),1.07 billon colors
Appearance Color : White/Black/Customization
Brightness : 400cd/㎡
Contrast ratio : 135000:1
Viewing Angle : 178 °, 178 °
Audio system : Built-in 10 W X 2 Speakers
Built-in wifi : 150Mbps 802.11n wifi integate
OS : Android or Windows optional
Touchscreen type : Projected Capacitive Touch screen
Touch points : 10 points
CPU : 14th Gen Intel I9-14900KF Proceesor
RAM : 16GB
SSD : 512GB
Discrete Graphics card : 12GB GIGABYTE 4070
Input Voltage : AC 100~240V, 50hz-60hz
Onboard interface : 1 X RJ45, 2 X HDMI, 4 X USB2.0
Protype : Desktop / Floor standing / Interactive(Optional)
Transparent Main Body Style: The display screen utilizes a transparent OLED screen with a light transmittance of 43%, giving it a futuristic look.
Standing Design: To facilitate standing use and operation for users of different heights and body types, the OLED transparent kiosk typically adopts a standing design, providing comfortable and flexible operation.
User-Friendly Interface: Utilizing a large OLED touchscreen, the user interface is user-friendly and easy to understand.
High Operational Stability: Employing industrial-grade OLED display hardware and software configuration, it boasts high stability and smooth operation even during extended periods of continuous use.
Customizable Industry Applications: It can be applied to various industries (such as government systems, catering, hospitality, banking, public transportation, and cultural tourism) to meet the needs of users in different situations.
| 30-inch vertical query horizontal OLED transparent screen(ZXTLCD-T30-CP6B) | |
| LCD Panel Parameters | |
| Screen Size | 30 inch |
| Panel type | OLED |
| Resolution | 1366*768 |
| Brightness | 400cd/㎡ Automatic adjustment |
| Contrast Ratio | 135000:1 |
| Viewing angle(up/down/left/right) | 178°(H)/178°(V) |
| Response Time | 8ms |
| Display color | 10bit |
| Onboard interface | |
| Input Interface | HDMI*1,DP*1,RS232 |
| Output interface | RS232 |
| Touch Method | |
| Capacitive Touch screen | Default 10 points Capacitive Touch |
| Power Specifications | |
| Power supply | AC 100-240V |
| Total System Power Consumption | <100W |
| Machine Operating Parameters | |
| running time | 7*12h |
| Screen life | 30000h |
| Operating temperature | 0℃~40℃ |
| Operating Humidity | 20%~80% |
| structure | |
| Material | Aluminum+Tempered Glass+Metal |
| external dimensions | 180X40X10 cm |
| Overall dimensions | TBD |
| Installation Method | Base installation |
| Gross weight | 110kg |
| Accessories | |
| Power cord, HDMI cable, remote control, certificate of conformity and warranty card | |
| other | |
| After-Sales Service | 1-Year Warranty |









If you would like to get the specification about above product, or you hope to discuss your requirements or need any additional information on our this product , then please do not hesitate to send us a inquiry and contact our sales team now.
|
|
30 inch High Brightness Transparent OLED Display Stand Full Color Capacitive Touch Ag Glass Floor Stand for Welcome Display Images |