| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Brand Name : ZXTLCD
Model Number : ZXTLCD-OLED-R83-BNAB
Certification : CE/Rohs/FCC
Place of Origin : Guangdong, China
MOQ : 1
Price : negotiable
Payment Terms : L/C,T/T,MoneyGram,Western Union
Supply Ability : 2000 pcs per month
Delivery Time : 3-5 working days
Packaging Details : wooden case, carton, flight cases are optional
Screen Size : 83 inch
Type of backlight : OLED
Resolution : 3840*2160(UHD)
refresh rate : 120Hz
Panel transparency : 43%(Typ.)
Standard colours : 10bit(R),1.07 billon colors
Appearance Color : White/Black/Customization
Brightness : 150-500cd/㎡
Contrast ratio : 150000:1
Viewing Angle : 178 °, 178 °
Audio system : Built-in 10 W X 2 Speakers
Built-in wifi : 150Mbps 802.11n wifi integate
OS : Android or Windows optional
Touchscreen type : Projected Capacitive Touch screen
Touch points : 10 points
CPU : 14th Gen Intel I9-14900KF Proceesor
RAM : 16GB
SSD : 512GB
Discrete Graphics card : 12GB GIGABYTE 4070
Input Voltage : AC 100~240V, 50hz-60hz
Onboard interface : 1 X RJ45, 2 X HDMI, 4 X USB2.0
Protype : Desktop / Floor standing / Interactive(Optional)
| Screen Size | 83 inch |
| Panel Type | OLED |
| Resolution | 3840 * 2160 (UHD) |
| Brightness | 150-500 cd/㎡ |
| Contrast Ratio | 150,000:1 |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Response Time | 1ms |
| Display Color | 98% |
| Input Interface | HDMI IN * 2, DP * 2, RS232 |
| Output Interface | RS232 |
| Touch Method | 10-point Capacitive Touch Screen |
| Power Supply | AC 100-240V |
| Total System Power Consumption | <100W |
| Running Time | 7 * 12h |
| Screen Life | 30,000h |
| Operating Temperature | 0℃ ~ 40℃ |
| Operating Humidity | 20% ~ 80% |
| Material | Aluminum + Metal |
| External Dimensions | 1844 * 1051 * 8mm (Base not included, bottom interface 54.5mm) |
| Overall Dimensions | 1954 * 460 * 1200mm |
| Installation Method | Wall-mounted / Ceiling-mounted / Desktop installation |
| Net Weight / Gross Weight | 43KG / 68KG |
| Accessories | Power cord, remote control, certificate of conformity and warranty card, user manual |
| After-Sales Service | 1-Year Warranty |
|
|
Indoor 83 Inch Android Flexible transparent oled tv ultra-thin commercial screen for Advertising Images |